150 150 ima pak logo

شرکت پخش ایما پاک سپهر، با نام اختصاری پخش ایما می باشد که یکی از معتبرترین شرکتهای پخش مواد غذایی، بهداشتی و لوازم آرایشی در کشور است. این شرکت در استان‌های تهران، البرز (کرج)، اصفهان و شیراز فعالیت دارد.

اطلاعات تماس
پخش مواد غذایی

پخش مواد غذایی مانند اکثر کسب و کار های مختلف به دنبال این است که روز به روز در حیطه کاری خود رشد نماید. یک شرکت تولیدی خالص به طور مداوم درحال تمرین و کسب تجربه در خط تولید و بسته بندی محصولات خود است. اگر شما تولید کننده یا مصرف کننده غذا باشید؛ یا اینکه احساس می کنید در زمان های خاصی استراتژی های فروش مناسبی را برای محصولات خود به کار نگرفته اید؛ اگر باور دارید محصولات شما از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دوست دارید به دست مشتریان بیشتری برسد و بتوانید با پخش کننده های بیشتری همکاری کنید، کسب اطلاعات در این موضوع یکی از ملزومات باقی ماندن در این رقابت های شدید است.

تاریخچه پخش مواد غذایی

پخش مواد غذایی از دوران دیرینه یکی از مسائلی بوده است که جوامع مختلف با آن روبه رو شده اند.  چگونه می توان غذا را بدون اینکه تحلیل رفته یا خراب شود از منبعش به دست مردمی که به آن نیازمند هستند برسانید؟امروزه با در نظر گرفتن میلیارد ها نفری که در سطح زمین زندگی می کنند، این مشکل پر رنگ تر و پیچیده تر از پیش شده است. چگونه می توان آووکادو را از کالیفرنیا به کشور کانادا رساند؟ یا چگونه بلوبری از اروپا به بازارهای مواد غذایی ایران راه پیدا می کند؟ پاسخ خلاصه این سوأل ها چیزی نیست جز سیستم پیشرفته پخش مواد غذایی.

پخش مواد غذایی چگونه انجام می پذیرد؟

به طور کلی، مأموران پخش کننده  مواد غذایی، مسئول نگهداری و حمل مواد غذایی به منظور رسیدن به دست مأمورین خدمات غذایی و تولید کنندگان هستند. برخی از این پخش کنندگان بر روی محصولات غذایی خاصی همچون غذای دریایی، میوه جات یا سبزیجات تمرکز می کنند. برخی از این شرکت ها ممکن است برای تولید کننده خاصی کار کنند. اکثر پخش کنندگان مواد غذایی به طور مستقل کار می کنند، این موضوع تولید کنندگان را قادر می سازد صرفا با همکاری با یک پخش کننده مواد غذایی نیاز های خود را تأمین نمایند.

برخی از پخش کنندگان مواد غذایی، مواد غذایی خود را در مدت زمان کوتاه در انبار نگه داری می کنند؛ دیگر پخش کنندگان ممکن است از کامیون هایی که در بار خود یخچال دارند برای حمل مستقیم کالاها به مصرف کنندگان استفاده نمایند. مدت زمان و روش حمل و نقل کاملا به نوع غذایی که توزیع می شود بستگی دارد.

تعدادی از پخش کنندگان مواد غذایی ممکن است محصولات خود را در بازار به فروش برسانند. استفاده کنندگان از مواد غذایی معمولا به طور مستقیم محصولات را از پخش کنندگان می گیرند، به جای اینکه نیاز خود را از تولید کنندگان تأمین کنند؛ زیرا توزیع کنندگان معمولا کسانی هستند که مواد غذایی را در اختیار رستوران ها، کافی شاپ ها و دیگر مراکز غذایی قرار می دهند.

ممکن است مصرف کنندگان نیازهای خود را از طریق خرید مستقیم از تولید کنندگان تأمین کنند که در این صورت پخش کننده مواد غذایی صرفا سفارشات آن ها را برای این مراکز آماده می کند. به طور عمده توزیع کنندگان مواد غذایی، محصولات را به طور مستقیم به مراکز غذایی ارائه می دهند؛ این موضوع باعث می شود تولیدکنندگان محصولات غذایی به جای اینکه نگران نگه داشتن و به دست آوردن مشتریان جدید باشد، روی کیفیت محصولات خود تمرکز کند.

انواع مختلف توزیع کنندگان مواد غذایی کدامند؟

در این بخش با انواع توزیع کنندگان موادغذایی آشنا خواهیم شد:

توزیع کنندگان مختص خرید نقدی و حضوری (بخر و ببر)

توزیع کنندگان نقدی و حضوری محصولات را حمل نمی کنند. آن ها معمولا انبارهایی را اختیار کرده و به استفاده کنندگان اجازه می دهند به این انبارها بیایند، محصول خود را انتخاب کرده، آن را خریده و از انبار خارج کنند. این توزیع کنندگان معمولا مخاطب رستوران ها، تهیه کننده های غذا و یا مراکز خصوصی هستند.

پخش کنندگان مجدد

پخش کنندگان مجدد محصولات را به طور مستقیم به مراکز غذایی نمی فروشند بلکه محصولات را به طور مستقیم از تولید کنندگان خریداری کرده و مقدار کوچکی از این کالاها را به پخش کنندگان فرعی که توانایی خرید محصولات فله ای را ندارند می فروشند. معمولا میزان بار اندک کامیون،  محصولات شرکت پخش را حمل می کند تا در دسترس رستوران های کوچک تر و مراکز غذایی متفرقه قرار می گیرد.

توزیع کنندگان تخصصی

توزیع کننده تخصصی روی دسته بندی محصولات خاصی تمرکز می کند. او از هر ابزار آلات پیشرفته ای برای نگه داری محصولات مخصوص خود استفاده می کند. یک شرکت توزیع کالا معمولا با مراکز غذایی خاص همچون رستوران های حلال و غذا خوری های پاک در کشورهای اروپایی همکاری می کنند تا این مراکز نگران آلودگی و حلال بودن محصولات خود نباشند. با وجود اینکه این رستوران ها ممکن است کوچک باشند، نیاز به این چنین توزیع کنندگان ضروری است.

توزیع کنندگان کلان

پخش کنندگان کلان کالا، عمومی ترین نوع توزیع کنندگان مواد غذایی به شمار می روند. این توزیع کنندگان معمولا با هزاران محصول با تعدادهای کلانی سر وکار دارند، به همین سبب معمولاَ با سوپر مارکت ها، فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی های بزرگ مواد غذایی همکاری می کنند. معمولا این توزیع کنندگان تخفیفات و یا مزایای خاصی را برای خرید های تعداد بالا در نظر می گیرند. از آن جایی که مراکز غذایی نسبتا کوچک در حدی بزرگ نیستند که بتوانند از این تخفیفات استفاده کنند معمولا سازمان ها، خرید گروهی تشکیل می دهند تا بتوانند به طور گروهی از تخفیفاتی که این توزیع کنندگان قائل می شوند استفاده نمایند.

مسافت حمل مواد غذایی

اصطلاح «مسافت حمل مواد غذایی» به معنی مسافتی است که مواد غذایی از جایی که تولید شده است به مقصد جایی که خورده یا مصرف می شود حمل می شود. به عنوان مثال، یکی از پژوهش ها حاکی از این است که میوه ها و سبزیجاتی که در آمریکا رشد می کنند، به طور معمول برای اینکه فروخته شوند، 1500 مایل مسافت طی می کنند.

مسافت غذایی  از مواردی است که توسط مصرف کنندگان حساس، به منظور نگرانی از سلامت عمومی زیست محیطی، مورد بررسی قرار  می گیرند. وسایل نقلیه هایی که  از سوخت فسیلی استفاده می کنند باعث می شوند ذخایر نفت کاهش پیدا کند، کیفیت هوا را پایین آورده و سبب ایجاد گازهای گلخانه ای می شوند که تغیرات آب و هوایی را به دنبال دارد. در اکثر موارد، خرید مواد غذایی محلی این مضرات را با کاهش مسافت حمل مواد غذایی کاهش می دهند.

چرا مواد غذایی در مسافت های زیاد حمل می شود؟

علت طی کردن مسافت طولانی محصولات غذایی، دلیل های مختفی دارند، همچون:

تأمین مناطقی که تراکم جمعیتی بالایی دارند:

بر اساس یک پیش بینی، اگر همه زمین های زراعی نیویورک به تأمین مواد غذایی مورد نیاز جمعیت 8 میلیونی این شهر اختصاص داده شوند، این مواد غذایی فقط می توانند نصف این شهر را تأمین کنند درحالی که نصف دیگر این ایالت از کمبود مواد غذایی رنج خواهند برد. یک انسان بالغ به طور معمولا یک تن غذا در طول یک سال مصرف می کند. ممکن است تعداد افرادی که در یک محله زندگی کنند بالا باشد و زمین های کشاورزی توانایی تأمین نیاز های این مناطق را نداشته باشند.

ایجاد تنوع غذایی در فصول متفاوت:

در استان هایی که در شمال واقع شده اند، معمولا تولید مواد غذایی در فصل های سرد متوقف می شود. اگر مردم این مناطق فقط از طریق مواد غذایی تأمین شوند، انتخاب هایی که در دسترس خواهند داشت خیلی محدود خواهد بود مگر اینکه از میوه ها و سبزیجاتی که از زمستان قبل نگه داشته اند استفاده کنند. راه دیگر، ارسال مواد غذایی از مناطق گرمسیر و یا مناطق جنوبی که تنوع غذایی خوبی در فصول سرد سال دارند به ایالت های شمالی است.

اجازه دادن به مناطق برای تمرکز روی تولید محصولات مهم:

برخی از مناطق در مقایسه با دیگر منطقه ها بازدهی بهتری برای تولید مواد غذایی دارند.

 

کلام پایانی

فروشگاه های بزرگ همچون سوپرمارکت ها، رستوران های زنجیره ای و مراکز تهیه غذای مدارس، بیمارستان ها و دیگر موئسسه ها به توزیع کنندگانی اتکا می کنند تا بتوانند مواد غذایی مورد نیاز برای تهیه غذای خود را تأمین نمایند. برای مثال یک سوپر مارکت زمان این را ندارد تا برای پر کردن قفسه های خود به سراغ کشاورزها و کارخانه های مختلف برود. در عین حال یک کشاورز به ندرت می توانند همه محصولات مورد نیاز یک فروشگاه بزرگ را تأمین کرده و به طور مستقیم در اختیار آن قرار بدهد. یک پخش کننده غذا محصولات را از تولید کنندگان مختلف دریافت کرده و آن ها را به طور عمده می فروشد.

 

 

نویسنده

شرکت پخش ایما

نظرات (13)

 1. نرگس
  21 مهر 1400 پاسخ

  در شرکت پخش ایما چه محصولاتی رو توزیع میکنید؟
  و پخش و توزیع محصولات ایما تنها دراستات البرز و پایتخت صورت میگیره؟

  • مدیر سایت شرکت پخش ایما
   23 مهر 1400 پاسخ

   شرکت پخش ایما در حال حاضر؛ مواد غذایی ، انواع نوشیدنی و لوازم آرایشی و بهداشتی رو در استان های البرز ، اصفهان ، شیراز و تهران توزیع و پخش میکنه

 2. غلامرضا رحیمی
  27 آذر 1400 پاسخ

  سلام
  پخش مواد غذایی رو تنها توی تهران و کرج انجام میدین؟

  • شرکت پخش ایما
   30 آذر 1400 پاسخ

   درود
   در حال حاضر شرکت پخش ایما تنها در تهران ، کرج و اصفهان فعالیت میکنه

   • شرکت پخش ایما
    19 دی 1400 پاسخ

    در حال حاضر بله لیکن برنامه های توسعه ای پخش ایما به زودی به سایر استانها نیز گسترش خواهد یافت

 3. عباس زاده
  1 بهمن 1400 پاسخ

  شرکت پخش مواد غذایی شما چه مزیت هایی نسبت به رقبای دیگه شرکت پخش داره؟

 4. سیاوش اسدی
  5 بهمن 1400 پاسخ

  با سلام و خسته نباشید خدمت مجموعه خوب ایما پاک سپهر که توانسته با سرعت قابله قبول در پخش و توزیع محصولات غذایی و بهداشتی در استان البرز از رقبای بزرگ خود پیشی بگیرد و امید وار هستم این روند خوب و رو به جلو ادامه دار و موفق باشد . ارادتمند اسدی

 5. erwin
  14 بهمن 1400 پاسخ

  یک اسم برای شرکت پخش مواد غذایی میخوام

  • شرکت پخش ایما
   14 بهمن 1400 پاسخ

   اسم برای شرکت پخش باید خودتون انتخاب کنید این موضوعی هست که مربوط میشه به خود شرکت پخش شما

 6. erwin
  14 بهمن 1400 پاسخ

  شما اپلیکیشن پخش مواد غذایی هم دارین؟

  • شرکت پخش ایما
   14 بهمن 1400 پاسخ

   در حال حاضر خیر ولی در اینده حتما این بستر رو فراهم خواهیم کرد تا کاربران ایما پاک سپهر بتوانند از اپلیکیشن پخش مواد غذایی هم استفاده کنند

 7. مصطفی
  26 خرداد 1401 پاسخ

  با سلام نمایندگی هم برای استان های دیگر میدین

  • شرکت پخش ایما
   28 تیر 1401 پاسخ

   سلام با واحد پشتیبانی تماس بگیرید

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما