150 150 ima pak logo

شرکت پخش ایما پاک سپهر، با نام اختصاری پخش ایما می باشد که یکی از معتبرترین شرکتهای پخش مواد غذایی، بهداشتی و لوازم آرایشی در کشور است. این شرکت در استان‌های تهران، البرز (کرج)، اصفهان و شیراز فعالیت دارد.

اطلاعات تماس
بازاریابی و فروش

تأثیر بازاریابی هوشمند بر رضایت مشتریان و مصرف کنندگان صنعت خرده فروشی

امروزه موضوع افزایش تنوع کالا در بازار تأثیر بسیار مستقیمی بر بخش افزایش رضایتمندی مشتری دارد.

درهمه صنایع در شرایطی که رقابت میان شرکت ها افزایش پیدا می کند، شرکت های پخش تمرکز خود را بر روی به دست آوردن و نگه داشتن مشتری می گذارند. ما در دوره ای زندگی میکنیم که تقاضا از طرف مصرف کننده روز به روز در حال افزایش است و شرکت های پخش برای دستیابی به موفقیت باید بر روی رضایت مشتری متمرکز شوند.

در صنعت پخش مواد غذایی پرسود، تولید کنندگان پیشنهاد هایی هم در بخش کیفی و هم در بخش کمی ارائه می دهند. در این بین شرکت های پخش مویرگی مواد غذایی از لحاظ قیمت و کیفیت و حتی تنوع در ارائه انواع محصولات با یکدیگر رقابت دارند.

در عصر حاضر، بالا بردن تنوع محصولات و خدماتی مانند سامانه پخش مواد غذایی، تأثیر مستقیمی در بالا رفتن رضایت مصرف کنندگان دارد.

چه زمانی تقاضا بالا می رود؟

با توجه به این موضوع که جمعیت کشور در سال های اخیر رو به افزایش بوده است و این مهم که صنعت  FMCG  (کالا های مصرفی تند گردش) رو به پیشرفت است، می توان گفت که در این شرایط تقاضا از جانب مشتری و مصرف کننده زیاد می شود. نکته ی دیگر صادرات محصولات به کشورهای حوزه خلیج فارس،کشورهای همسایه شمالی و شمال غربی، کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز در این زمینه حائز اهمیت است.

یکی دیگر از عوامل بالا رفتن تقاضا از جانب مصرف کنندگان، افزایش سطح انتظارات است. برای مثال محصولات بهداشتی تخصصی که جهت مصارف شخصی مورد استفاده قرار میگرفت، امروزه با تنوع بیشتر و به صورت تخصصی تر در بازار عرضه می شوند.

چه زمانی انتظارات مصرف کننده بالا می رود؟

جالب است بدانید سطح انتظارات مشتری با تنوع محصول و تقاضا ارتباط مستقیم دارد؛ به این صورت که هرچه تقاضا از سمت مشتری بیشتر شود، به منظور جذب و حفظ مصرف کننده تنوع محصول نیز باید افزایش پیدا کند که این موضوع باعث بالا رفتن سطح توقع و انتظارات مشتریان و مصرف کنندگان خواهد شد.

از طرفی بالا رفتن جمعیت کشور در حوزه مصرف کنندگان و همچنین افزایش آمار رفاه اجتماعی می تواند به طور مستقیم در بخش تنوع کالا و تقاضا تاثیرگذار باشد.

مشتری

در مبحث نیاز مشتری و مصرف کنندگان باید به این نکته توجه داشت که انعکاس نیاز مصرف کننده تأثیر مستقیم در مشتریان دارد؛ به این صورت که مشتری در جهت تأمین نیازهای مصرف کننده به سمت توزیع مواد غذایی دولتی، شرکت های پخش، اعم از شرکت پخش مواد غذایی، شرکت پخش مواد آرایشی و بهداشتی و شرکت پخش مواد دارویی خواهد رفت تا بتواند نیازهای مصرف کننده را برطرف سازد. در جهت بالا بردن سطح دانش و کیفیت خدمات ارائه شده به مصرف کننده و همچنین رقابت میان شرکت های مختلف، مشتری باید آموزش های لازم را ببیند، به عنوان مثال مشتری باید به این موضوع که شرکت پخش مواد غذایی چیست و توزیع هوشمند مواد غذایی چگونه انجام میشود واقف باشد.

نتیجه گیری

در دنیای امروز و با توجه به رشد سریع جمعیت و رفاه اجتماعی، مشتریان و مصرف کنندگان دو بخش بسیار مهم در جهت افزایش تنوع کالا  و افزایش تقاضا در تامین نیازهای روزمره هستند.

 مشتریان به دلیل انعکاس نیاز مصرف کنندگان یا خرده فروشی هایی که در جهت تأمین نیازهای مصرف کنندگان تلاش می کنند، با شرکت های پخش در ارتباط خواهند بود تا بتوانند پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان باشند.

از طرفی می توان دوره های آموزش پخش مواد غذایی برای مشتریان برگزار کرد تا در جامعه رقابتی امروز امکان پیشرفت و ارتقا پیدا کنند.

نویسنده

شرکت پخش ایما

نظر (1)

  1. یاسر عزیزی
    16 مرداد 1402 پاسخ

    شرکت پخش شما چه تفاوتی با شرکت های پخش مواد غذایی رقیب داره؟

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما