150 150 ima pak logo

شرکت پخش ایما پاک سپهر، با نام اختصاری پخش ایما می باشد که یکی از معتبرترین شرکتهای پخش مواد غذایی، بهداشتی و لوازم آرایشی در کشور است. این شرکت در استان‌های تهران، البرز (کرج)، اصفهان و شیراز فعالیت دارد.

اطلاعات تماس

 شرکت پخش مویرگی چیست؟

پخش مویرگی، به پروسه و مسیری گفته می شود که طی آن تولیدکننده، کالا و خدمات خود را به صورت مستقیم به دست مشتری می رساند. بدین معنی که مشتری بدون واسطه از عمده فروش خرید می کند. در ایران بسیاری از شرکت ها به صورت مویرگی کالا و محصولات خود را توزیع می کنند. ایده اصلی در پخش مویرگی این چنین است که کالای تولیدکننده، در همه جای بازار در دسترس است. بنابراین این اطمینان حاصل می شود که کالا بیشترین خریداران را خواهد داشت.

راهکار اکثر شرکت های توزیع، این است که محصولات خود را از طریق کانال های توزیع مویرگی پخش می­کنند ، زیرا توزیع مویرگی کالا منجر به کاهش ریسک مالی، کنترل و مدیریت بهینه بازار، رصد بازخوردهای متقاضی، بهبود کیفیت محصول و سایر مزایا می شود. علاوه بر این، بسیاری از تولیدکنندگان توانایی مالی لازم برای بازاریابی مستقیم را ندارند. استفاده از واسطه های توزیع، بخش قابل توجهی از حجم کار را کاهش و بهره وری را در تحویل کالا به بازارهای هدف افزایش می دهد. به دلیل روابط متقابل و همچنین تجربه ، مهارت و حجم عملیات واسطه های توزیع می توانند محصولات را بهتر از شرکت ها، توزیع کنند.

فهرست مطالب این مقاله شرکت توزیع و پخش ایما پاک سپهر

 • ساختار شرکت های پخش مویرگی
 • بررسی اصطلاح پخش مویرگی
 • اصول راه اندازی شرکت پخش مویرگی
 • مراحل راه اندازی شرکت پخش
 • معرفی بهترین نرم افزار های اصول مدیریت در شرکت پخش
 • ویژگی های یک شرکت پخش موفق
 • مشکلات پیرامون شرکت پخش
 • مجوز شرکت پخش
 • توصیه های کلیدی در خصوص بهبود عملکرد فروشندگان و مدیران شرکت پخش
 • هزینه تاسیس شرکت پخش
 • کلام پایانی

   

به طور کلی شرکت های پخش مویرگی از نظر ساختار به دو دسته مستقل و وابسته تقسیم بندی می شوند:

 • شرکت پخش مویرگی مستقل: فعالیت اصلی آنها همکاری با چندین برند معتبر در بازار است. این شرکت ها بیشتر پخش کالاهای شرکت های فعال در زمینه صنایع غذایی، مواد آرایشی و بهداشتی را بر عهده دارند.
 • شرکت پخش مویرگی غیر مستقل: این گونه شرکت ها توزیع محصولات تولیدی هلدینگ خودشان را بر عهده دارند.
حوزه های کاری پخش ایما

ایما پاک سپهر بزرگترین  سریعترین قدرتمندترین  شرکت پخش ایران

شرکت توزیع و پخش مواد غذایی

شرکت توزیع و پخش لوازم بهداشتی

شرکت توزیع و پخش لوازم آرایشی

شرکت توزیع و پخش نوشیدنی های سرد و گرم

اصطلاح شرکت پخش مویرگی

بررسی اصطلاح پخش مویرگی

توزیع یا پخش مویرگی به تحویل مستقیم محصولات به فروشندگان یک کالا اشاره دارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید مویرگ ها،  رگ های خونی بسیار ظریفی هستند که در بدن شبکه ای بین شریان های اصلی ایجاد کرده تا خون را به تک تک سلول ها برسانند. پخش مویرگی هم از همین سیستم هوشمند بدن، وارد اصطلاحات بازار شده است. با توجه به این توضیحات می­توان گفت، بازاریابی مویرگی این فرصت را می یابد تا مشتریان بالقوه را شناسایی و اصلاح کند و راه را برای فروش هموارتر نماید. علاوه بر این، بازاریابی مستقیم می تواند اطلاعات مشتریان را در مورد یک شرکت و محصولات یا خدمات آن افزایش دهد و می تواند به عنوان ابزاری برای یادآوری این نکته که شرکت تمایل به ارتباط تجاری با مشتری دارد، مورد استفاده قرار گیرد. توزیع مویرگی مناسب ترین روش پخش محصولات است زیرا منجر به کاهش ریسک مالی، کنترل و مدیریت بازار، استفاده از بازخوردهای بازار و متقاضیان، اصلاح محصول و در نهایت استفاده از بازاریابی دهان به دهان می شود.

 
شرکت پخش مویرگی
 شرکت پخش مویرگی ایما

توزیع یا پخش مویرگی آخرین حلقه در زنجیره تامین کالا است. این امر شامل قرار دادن محصول در نقطه نهایی مثلا هایپرمارکت های بزرگ یا سوپرمارکت های کوچک است. به بیان بهتر، شرکت پخش مویرگی، کالای خود را تا پایین ترین سطح کانالِ توزیع عرضه می کند. سیاست پخش مویرگی این است که کالاهایی که نیاز روزانه جامعه است را توزیع کنند. نمونه بارز آن هم محصولات مرتبط با صنایع غذایی و آرایشی می باشد. برخی از مهمترین مهارت ها و وظایف یک شرکت پخش مویرگی عبارتست از:

 • فراگیری مهارت های خوب مذاکره
 • توجه به جزئیات و قلق بازار
 • درک خوب و کامل از مشتری هدف خود
راه اندازی شرکت پخش
 اصول راه اندازی شرکت پخش

 

مراحل راه اندازی شرکت پخش

هنگام شروع یک تجارت مبتنی بر توزیع و پخش، صاحبان شرکت پخش باید ابتدا مراحل زیر را در نظر بگیرند:

 • یک محصول خوب پیدا کنید که بتوانید به راحتی آن را بفروشید. وقتی محصولات شما شروع به فروش می کنند، این بدین معنی است که کالای شما متقاضیان بسیاری دارد.
 • محصول خود را ذخیره‌سازی کنید و انبارداریکالا برای توزیع را به خوبی فرا بگیرید.
 • در مورد مدل کسب و کار خود تصمیم بگیرید. این تصمیم، کسب و کار شما را از مرحله خوب به مرحله عالی خواهد برد. یک مدل تجاری خوب دارای ماندگاری بالا و نرخ افزایش مشتری ثابت خواهد بود.
 • بازاریابی را هر چه زودتر شروع کنید. استراتژی های زیادی برای این کار وجود دارد، و هرکدام در نوع خود جالب و سخت است.
 • راه های دریافت سفارش و تحویل کالا به مشتریان را بررسی کنید و بهترین راه را انتخاب نمایید.
 • رقبای خود و چشم انداز بازار هدف را بشناسید. بدانید نقاط قوت و ضعف آنها کجاست.
 • ببینید از چه طریقی می توانید مشتریان خود را حفظ کنید. فروش خوب برای حفظ کسب و کار شما امروی حیاتی است. به عنوان مثال پرداخت هزینه را برای مشتریان خود آسان کنید.
 • اگر به فروش آنلاین علاقه دارید، مطمئن شوید که تحقیقات خود را به خوبی انجام داده اید. مخاطبان هدف خود را بشناسید، قوانین و مقررات را مشخص و اطمینان حاصل کنید که کالاهای شما می توانند به موقع به آنها برسند.
مراحل راه اندازی شرکت پخش
 مراحل راه اندازی شرکت پخش

 

نرم افزار های مدیریت شرکت پخش

معرفی بهترین نرم افزار های اصول مدیریت در شرکت پخش

جالب است بدانید که برای پخش مویرگی به نرم افزارهای متعددی نیاز خواهید داشت. گونه های مختلفی از نرم افزارها در بازار موجود هستند اما ما در اینجا قصد داریم مهمترین نرم افزارهای مدیریتی در پخش مویرگی را به شما معرفی کنیم. توجه داشته باشید که در اجرای پخش مویرگی شما باید بتوانید اطلاعات ورودی و خروجی را به درستی مدیریت کنید. بنابراین به نرم افزارهایی برای بازاریابی، ثبت سفارش، نگهداری اطلاعات مشتریان خواهید داشت. علاوه بر این، با استفاده از این نرم افزار ها می توانید مسیر پیمایش ویزیتورها را مشخص کنید، مسیر پیموده شده بر اساس نقشه را رصد کنید و ثبت سفارشات را به صورت آنلاین انجام دهید.

ویژگی های یک شرکت پخش موفق

بسیاری از کارشناسان حوزه کسب و کار تأکید می کنند که پخش مویرگی برای گسترش تجارت و ایجاد فروش بیشتر، امری ضروری است. این بدان معناست که تجارت دیگر محدود به یک منطقه معین نیست، بلکه از نظر قلمرو و بخش مشتری، دامنه وسیع تری دارد. اما یک شرکت پخش موفق باید دارای چنین ویژگی هایی باشد تا بتواند در بازار رقبا همیشه بدرخشد:

 • پوشش هر چه بهتر بازار و ارتباط گسترده تر با مشتریان زیرا موجب کاهش خطر از دست دادن مشتریان و کاهش احتمال ظهور رقبای جدید در بازار خواهد شد.
 • فروش با تخفیف جهت ایجاد جریان نقدی ثابت زیرا باعث افزایش انعطاف پذیری در برابر تغییرات احتمالی بازار خواهد شد. علاوه بر این این امر موجب همسویی بیشتر اهداف شرکت با انتظارات مشتریان خواهد شد.
 • حمل و نقل مستقیم و بدون واسطه کالاها که موجب بهبود توزیع و مدیریت بهتر عملکرد انبارها خواهد شد.
 • توزیع هوشمندانه که موجب سهم بازار کالا با افزایش سطح پوشش مشتریان خواهد شد. این امر بهبود شراط سرمایه در بازار نقدینگی را برای شرکت رقم خواهد شد.

مشکلات پیرامون شرکت پخش

بازاریابی و پخش مویرگی مزایای زیادی به همراه دارد. به عنوان مثال مشتریان می توانند قیمت ها و محصولات را با خواندن کاتالوگ محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت، مقایسه کرده و سپس سفارش دهند. اما مشکلات پیرامون شرکت های پخش را نمی توان نادیده گرفت. به بیان بهتر، در کنار مزایای زیاد پخش مویرگی، این نوع توزیع برای شرکت­های پخش هم معایبی دارد:

– پخش مویرگی شرکت ها هزینه بر است و از نظر جغرافیایی محدوده وسیعی از منطقه را پوشش می دهد، بنابراین مدیریت و هماهنگی در این سیستم کمی مشکل خواهد بود.

– در برخی موارد امکان توسعه شبکه مویرگی در برخی نقاط مثل مناطق دورافتاده وجود ندارد.

– شرکت پخش به افزایش سرمایه در گردش بسیار بالا نیاز خواهد داشت.

شرکت پخش در تهران
 شرکت پخش در تهران
کانال های ارتباطی برای برقراری تماس با پشتیبانی شرکت توزیع و پخش ایما

مجوز شرکت پخش

به لحاظ اهمیت نقش شرکت های توزیع، برای ثبت چنین شرکت هایی اطلاعات و تعاریف مشخصی در آیین نامه های تاسیس شرکت های پخش در نظر گرفته شده است. فرایند صدر مجوز پخش به صورت الکترونیکی است و ارائه مدارک زیر جهت صدور مجوز الزامی است:

 • گروه کالاهای توزیعی
 • ناوگان حمل و نقل
 • منابع انسانی و پرسنل
 • مکان فعالیت شرکت و انبارها
 • سیستم های ارتباط با مشتریان
 • کارت شناسایی مدیرعامل شرکت
 • اساسنامه شرکت با موضوع فعالیت

 توصیه های کلیدی در خصوص بهبود عملکرد فروشندگان و مدیران شرکت پخش

 پخش  و جابجایی کالاها، ستون فقرات اقتصاد جهان را تشکیل می دهند. برای زنده نگه داشتن یک کسب و کار فروش مستمر امری ضروری است. اما فروش یک کالا به توزیع مناسب هم بستگی دارد. توصیه های کلیدی زیر می توانند در عملکرد پخش مویرگی یاری رسان باشند:

 • انتخاب محصول: امروزه جهان به سمتی رفته که میلیون ها محصول تولید و به بازار عرضه می شود تا نیازهای مختلفی را برآورده  کنند. بنابراین طبیعی است که در انتخاب کالا یا کالاهایی برای پخش کم سردر گم شوید. اما فراموش نکنید که هدف شما این است که یک محصول شگفت انگیز را پیدا کنید که به طور کامل و فوری به نیاز بازار پاسخ دهد. اما چگونه این محصول شگفت انگیز را پیدا کنیم؟ خب، این کالا باید ویژگی های زیر را داشته باشد:
-کالا باید منحصر به فرد یا قابل توجه بودن را در شما برانگیزد.
-کالا باید این قابلیت را داشته باشد که به تولید کننده اطمینان کنید.
-منبع اصلی تولید محصول باید برایتان مشخص و شفاف باشد.
 • مشتریان خود را از طریق بازاریابی بیابید : اکنون ما روی دیگر سکه هستیم و به سمت تسلط بر مهارت اساسی فروش به مشتریان حرکت می کنیم. در حالی که نیاز به فروش، فاکتوری ثابت است، “نحوه” فروش دائما در حال تغییر است. در قرن بیست و یکم، فروش آنلاین بر اقتصاد جهانی مسلط شده است و شرکت هایی که از روش های قدیمی پیروی می کنند، در معرض عقب ماندگی در دنیای تجارت خواهند بود.

 

هزینه تاسیس شرکت پخش

هزینه تاسیس شرکت پخش به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. ابتدا باید مطلع شوید که اجازه تاسیس چه نوع شرکتی را خواهید داشت. به عنوان مثال می توانید یک شرکت پخش سراسری داشته باشید یا باید به یک شرکت پخش استانی یا محلی بسنده کنید. بسته به نوع شرکت، هزینه ها نیز متغیر خواهد بود. بعد از تعیین نوع شرکت، باید هزینه های خود را برآورد کنید. توجه داشته باشید که به عنوان یک عامل توزیع، بزرگترین هزینه شما موجودی کالا خواهد بود. بعد از ان نییاز دارید تجهیزات لازم برای یک شرکت پخش را تهیه کنید.

شرکت پخش
 شرکت پخش سراسری
کلام پایانی

تعیین و شناسایی نیازهای مشتریان در بخش های خاصی از بازار و ایجاد وفاداری مشتری نسبت به برندی خاص ، نقش مثبتی در توزیع مویرگی ایفا می کند. توجه به هریک از متغیرهای فوق الذکر توزیع مویرگی را موثرتر می کند. از آنجا که فرایند توزیع مویرگی به شرکت کمک می کند تا اهداف اصلی افزایش فروش به مشتریان فعلی و وفادار ماندن مشتریان را به دست آورد، استفاده از آن بسیار موثر است. توجه داشته باشید که پخش مویرگی با فرهنگ بازارهای ایرانی مطابقت خوبی دارد بنابراین، توصیه می شود شرکت هایی که تمایل به استفاده از توزیع مویرگی برای محصولات خود دارند، به تقسیم بندی بازار ، موقعیت یابی محصولات و برند تجاری آنها توجه ویژه داشته باشند.

تماس با ما