150 150 ima pak logo

شرکت پخش ایما پاک سپهر، با نام اختصاری پخش ایما می باشد که یکی از معتبرترین شرکتهای پخش مواد غذایی، بهداشتی و لوازم آرایشی در کشور است. این شرکت در استان‌های تهران، البرز (کرج)، اصفهان و شیراز فعالیت دارد.

اطلاعات تماس
distribution marketing

در بخش اول مقاله مهارتهای بازاریاب شرکت پخش، توسط شرکت پخش ایما، به تعاریف و الزامات و تکنیک های ارتباط موثر پرداختیم. در این مقاله، بخشهای اجرایی این مهارت را معرفی می کنیم. مروری بر مقاله قبل داشته باشیم.

فواید ارتباط موثر در فروش شرکت پخش

یک ارتباط موثر در فروش، فواید زیادی برای شرکت پخش در پی دارد. از فواید ارتباط موثر در فروش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جذب مشتریان دائمی و تکرار شونده

ثبت بازاریاب شرکت پخش به عنوان یک فروشنده یا مدیر موفق در ذهن مشتری

ایجاد ارتباط کاری مناسب با همکاران و کارمندان

و از همه مهمتر، افزایش میزان فروش محصول و خدمات

بازاریابی که ارتباط موثر ندارد برای شرکت پخش سم خالص است!

عواقب نداشتن ارتباط موثر در فروش می تواند برای یک شرکت پخش فاجعه بار باشد، مهمترین پیامد عدم ارتباط موثر با مشتری توسط بازاریاب، افت فروش و آسیب به برندینگ شرکت است که می تواند در دراز مدت به ورشکستگی منجر گردد.

برخی دیگر  از این عواقب عدم ارتباط موثر توسط بازاریابان و تیم فروش عبارتند از:

از بین رفتن فرصتها که همیشه پیش نمی آیند

تبدیل مشتریان فعال به مشتریان خاموش

نارضایتی مشتریان

عدم انجام صحیح تحقیقات بازار

کاهش فروش

آسیب دائمی به برند

 

 

راهکارهای افزایش ارتباط موثر در شرکت پخش
راهکار های ارتباط موثر که به فروش منتهی می شود

راهکار های ارتباط موثر که به فروش منتهی می شود

برخی بازاریابان شرکتهای توزیع کالا، راهکارهای ارتباط موثر را نیاموخته اند ولی بصورت ناخودآگاه آن را اجرا می کنند. یک مدیر فروش شرکت پخش در هنگام استخدام بازاریاب، تواناییهای ذاتی وی را در نظرر می گیرد. ولی فروشنده موفق کسی است که دائما این اصول را در خود تقویت کند.

خودشناسی

گام اول ارتباط موثر در فروش با شناخت از توانایی های خودتان شروع می شود. لازم است بعنوان یک بازاریاب شرکت پخش، صفات رفتاری و اخلاقی، علایق، ضعف ها و ترس های خود را بشناسید، این باعث می شود که بدانید مشکلات پخش مویرگی، چیست و آیا شما می توانید بر آن فائق آیید؟ اگر شما به کار در شرکت توزیع کالا علاقه دارید لازم است ویژگی های خود و ارتباط با مشتری هماهنگی ایجاد نمایید. همچنین باید بدانید در کدام صفات قوی یا ضعیف هستید، می توانید متناسب با هدف فروش، هریک را تقویت یا تضعیف نمایید. خودشناسی باعث می شود با کنترل رفتار های بد، افزایش صفات خوب و آموزش تکنیک های مدیریت به نتایج مطلوبی برسید.

یک بازاریاب خوب، خوب گوش می دهد!

برای فروش خوب لازم است شنونده خوبی برای صحبت مشتریان باشید. پس از شنیدن صحبت های وی، می توانید نیازش را به خوبی شناخته و آن را برطرف نمایید.

مثل خودش با وی صحبت کنید

مشتری باید حس کند، بازاریاب شرکت پخش او را درک می کند. سعی کنید با زبان مخاطب هماهنگ شوید. از کلمات سنگین و نامأنوس استفاده نکنید. در معرفی محصول از کلمات تخصصی استفاده نکنید. طوری صحبت کنید که منظور شما را به طور واضح و روشن درک کند.

بازاریاب صادق، شرکت پخش را به اوج می رساند

دروغ همواره نکوهیده است و خاصه در فروش به هیچ عنوان توصیه نمی شود. عدم صداقت باعث از بین رفتن اعتماد می گردد. جالب آنکه عدم صداقت در کوتاه مدت باعث افزایش فروش یک شرکت پخش شود اما در طولانی مدت زیان جدی به آن می زند.

عدم خودشیفتگی در ارتباط موثر

تعریف و تمجید بیش از حد از شرکت پخش یا حتی خود بازاریاب می تواند باعث دور شدن مشتریان شود. لازم است شرکت تولید کننده و شرکت توزیع کننده کالا، روشهای تبلیغاتی برای شناساندن برند را انجام دهند تا بازاریاب به جای تعریف از خود، سوالات تکمیلی، تایید و تشویق مشتری را تقویت نماید.

زبان بدن، برگ برنده در ارتباط موثر

زبان بدن یکی از روش های برقراری ارتباط موثر است. زیرا باعث همراهی شما با مشتری می گردد. شما علاوه بر رعایت اصول زبان بدن، باید حالات بدنی مشتری را نیز مورد نظر قرار دهید. زبان بدن یک مقوله مفصل است که پخش ایما در آینده، مقالاتی در این خصوص منتشر خواهد نمود. لیکن چند مورد را در نظر داشته باشید:

صاف بایستید.

هرگز عبوس نباشید.

تن صدای میانه داشته باشید.

ظاهر آراسته داشته باشید.

با مشتری ارتباط چشمی داشته باشید.

 

اولین ارتباط بازاریاب با مشتری بسیار مهم است

اولین برخورد، مهمترین برخورد با مشتری است. تصور مشتری از کسب و کار در برخورد اول شکل می گیرد. پس در برخورد اول لازم است تصویری صحیح از شرکت پخش را به نمایش بگذارید.

نتیجه گیری

یکی از مهمترین ارکان فروش یک شرکت پخش کالا، برقراری یک ارتباط موثر با مشتریان توسط بازاریابان شرکت می باشد. افزایش فروش، جذب مشتریان ثابت، برندینگ، نتایج فعالیت های ارتباطی می باشد که نشان دهنده اهمیت ارتباط موثر در فروش می باشد.

شرکت پخش ایما پاک سپهر (پخش ایما) در این مقاله سعی کرده است درباره موضوعات مهمی چون ارتباط موثر در فروش، آموزش اصول ارتباط موثر در فروش به بازاریابان شرکت پخش ، تکنیک های ارتباط موثر، روش های برقراری ارتباط موثر بازاریابان با مشتری، پرداخته است. مبحث فروش یکی از مهیج و پراهمیت ترین موضوعات یک کسب و کار است. علاقمندان می توانند با ثبت دیدگاه در زیر همین مقاله، ما را از نظرات خود مطلع نمایند.

نویسنده

شرکت پخش ایما

نظر (1)

  1. علی کریمی
    5 بهمن 1400 پاسخ

    باتشکر از شرکت توضیع وپخش ایما پاک سپهر درجهت رفع نیازهای هموطنان عزیز دراستان البرزکه تلاش شبانه روزی دارندبه امید موفقیت روز افزون شرکت ایما پاک سهرمحترم ممنون.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما