150 150 ima pak logo

شرکت پخش ایما پاک سپهر، با نام اختصاری پخش ایما می باشد که یکی از معتبرترین شرکتهای پخش مواد غذایی، بهداشتی و لوازم آرایشی در کشور است. این شرکت در استان‌های تهران، البرز (کرج)، اصفهان و شیراز فعالیت دارد.

اطلاعات تماس
و پخش مواد غذایی

آشنایی با مفاهیم توزیع و پخش

توزیع وپخش عمل فروش و ارسال محصولات و خدمات از تولیدکننده به مشتری است. این موضوع می تواند توزیع کالا نیز نامیده شود. با جهانی تر شدن یک تجارت، بهبود توزیع و پخش برای تضمین رضایت مشتریان و تمام اعضای شبکه توزیع، اهمیت بیشتری پیدا می کند. بسته به اندازه شبکه توزیع، افراد زیادی می توانند در توزیع و پخش دخیل باشند.

اهمیت توزیع و پخش در چیست؟

توزیع و پخش، عنصری مهم در عملیات بازار و کسب و کارها است، زیرا بدون وجود فردی که رابطه بین تولیدکننده و مشتری را شناسایی و بهتر کند، یک شرکت نمی تواند بهترین خدمت ممکن را تضمین کند. اگر تنگنا یا مشکلی در توزیع رخ دهد، و تحویل (مرسولات) کاستی داشته باشد، مشتریان، خرده فروشان و تامین کنندگان از این مسئله ناراضی خواهند بود و اعتماد به وجود آمده به راحتی از بین می رود. برای اینکه توزیع محصولات واقعا موفق باشد، یک چرخه فیدبک مداوم باید اجرا شود تا رضایت همگان را در رابطه با این فرایند تضمین کند و هر بهبودی ای که امکان ایجاد دارد، اجرایی شود.

در مورد تزریق قطره چکانی محصولات به بازار و مشتریانی که محصولات را مجازی (آنلاین) خریداری می کنند، تجار و مشتریان نمی توانند کالا را قبل از خرید امتحان کنند پس به اینکه کالا درست مانند تصاویر و توضیحات (به دستشان) برسد، اعتماد می کنند. این بدین معناست که شبکه پخش و توزیع باید در ارائه پاسخ ها و توضیحات در سرتاسر شبکه موثر واقع شود.

 

لینک های مرتبط با شرکت پخش مواد غذایی

شبکه توزیع چیست؟

شبکه توزیع، زنجیره ای از داد و ستدها یا واسطه گری هایی است که از طریق آنان کالا یا خدمتی به خریدار نهایی یا مصرف کننده نهایی می رسد. شبکه های توزیع می تواند شامل عمده فروشان، خرده فروشان، توزیع کنندگان و حتی اینترنت شود.

شبکه توزیع و پخش، بخشی از فرآیند جریانی رو به پایین است که به سوال “چگونه محصول خود را به مصرف کننده برسانیم؟” پاسخ می دهد. این موضوع برخلاف فرآیند رو به بالا است که تحت عنوان زنجیره عرضه نیز شناخته می شود، فرآیندی که به سوال “تامین کنندگان ما چه کسانی هستند؟” پاسخ می دهد.

مدیریت توزیع چیست؟

مدیریت توزیع به فعالیت اصلی توزیع یک کالا اشاره دارد که شامل (موارد زیر) می شود:

 1. بسته بندی:

  بسته بندی مناسبی برای یک کالا فراهم شود تا بتواند به طور ایمن حمل شود.

 2. مدیریت موجودی:

  حفظ مقدار مناسب و کافی از موجودی برای پخش و توزیع بسیار مهم است. مدیریت موجودی یکی از مسئولیت های اصلی مدیریت پخش و توزیع است.

 3. پردازش سفارش:

  هنگامی که سفارشی از یک مشتری به ما می رسد، مدیریت پخش و توزیع کالا باید برای ارسال، برنامه ریزی کند. این موضوع شامل گردآوری موجودی، بار زدن و ارسال آن در زمان مقرر می شود. برای اینکه این مرحله معتبر باشد، تایید باید فرستاده و فاکتور شود.

 4.  تدارکات و رسیدگی به جزئیات:

  شیوه حمل و نقل برای همه سفارش ها مهم است. اگر نیاز به ترابری و حمل آنان به بیرون از مرزها باشد، باید توافقاتی مناسب وجود داشته باشد تا مجوزها سریعا تایید شوند. بارگیری و راه اندازی باید مشخص شوند تا تمام تجهیزاتی که ممکن است نیاز شود، در جا در دسترس باشد.

 5. ارتباط:

  ارتباط واضح، در محل و دور از محل مراکز توزیع کالا نیاز است. این مسئله ارسال کالاهای صحیح و اطلاع مشتریان از زمانی که کالاهایشان به دستشان می رسد را تضمین می کند. اگر ارسال (کالایی) تاخیر داشه باشد، مدیریت پخش و توزیع باید تمام طرفین ذی نفع را فورا آگاه کند.

تفاوت های بین توزیع کننده و عمده فروش چیست؟

کمی سردگمی در اینکه توزیع کننده چه کسی است و چگونه با یک عمده فروش فرق دارد، همیشه وجود دارد. در کل، یک توزیع کننده با یک تولیدکننده به طور تنگاتنگی کار می کند تا کالاهای بیشتری را بفروشد و چشم اندازی اقتصادی بهتری بر این کالاها به دست بیاورد. توزیع کنندگان معمولا عمده فروشانی را پیدا می کنند که محصولاتشان را دوباره خواهند فروخت. یک عمده فروش رابطه کاری نزدیکتری با خرده فروشان دارد تا با احتیاجات آنان از طریق خرید عمده کالاها همراه با تخفیف، جور باشد. از این رو پخش و توزیع بخش مهمی از شبکه توزیع است، چراکه به عنوان واسطه بین تولیدکننده و مشتری های آنان عمل می کند.

کانال های ارتباطی با شرکت پخش ایما​

 

شماره تماس :
۰۹۳۹۵۷۷۶۲۴۶
۰۲۶۳۲۵۴۲۴۶۱
۰۲۶۳۲۵۴۲۲۹۳
۰۲۶۳۲۵۴۲۰۹۱
۰۲۶۳۲۲۳۷۰۴۵

تعریف دقیق شبکه توزیع

اصطلاح “شبکه توزیع” به روش هایی اشاره دارد که توسط یک شرکت برای ارسال محصولات یا خدماتش به مصرف کننده نهایی استفاده می شود. معمولا شامل شبکه ای از دادوستدهای میانجی مانند تولیدکنندگان، عمده فروشان و خرده فروشان می شود. انتخاب و نظارت بر شبکه های توزیع، جزء کلیدی مدیریت زنجیره های عرضه است.

تفاوت بین شبکه های توزیع مستقیم و غیر مستقیم چیست؟

شبکه های توزیع و پخش مستقیم به تولیدکننده یا ارائه دهنده خدمت اجازه می دهند که به طور مستقیم با مصرف کننده نهایی معامله کنند. برای مثال، شرکتی که البسه تولید می کند و مستقیما به مشتریانش می فروشد که از سکوی تجارت-مجازی (آنلاین) استفاده می کنند، یک شبکه پخش و توزیع مستقیم را به کار می گیرد. از سوی دیگر، اگر همان شرکت بر شبکه ای از عمده فروشان و خرده فروشان تکیه کند که محصولاتش را بفروشند، در این صورت از شبکه توزیع غیرمستقیم استفاده کرده است.

شبکه توزیع چیست و مزایای آن چه چیزهایی هستند؟

یک شبکه توزیع، گروهی به هم پیوسته از تسهیلات ذخیره سازی و سیستم حمل و نقل است. (این شبکه) در مطابقت با استراتژی توزیعی ایجاد می شود که برای انتقال کالاها از تولیدکننده به عمده فروشان، خرده فروشان و خریداران طراحی شده است.

پخش و توزیع در شرکت ایما پاک سپهر

ما در شرکت ایما پاک سپهر در تلاشیم که شبکه توزیع کالایی را راه اندازی کنیم که همه از آن بهره ببرند. تولیدکنندگان، تامین کنندگان و توزیع کنندگان می توانند کالاهای موجود خود را در بازار ما تبلیغ کنند، بازاری که برای همه تجار در دسترس است تا در آن جستجو کرده و از بین محصولات متنوع انتخاب کنند.

 

نویسنده

شرکت پخش ایما

نظر (1)

 1. سیاوش اسدی
  5 بهمن 1400 پاسخ

  با سلام و خسته نباشید خدمت مجموعه خوب ایما پاک سپهر که توانسته با سرعت قابله قبول در پخش و توزیع محصولات غذایی و بهداشتی در استان البرز از رقبای بزرگ خود پیشی بگیرد و امید وار هستم این روند خوب و رو به جلو ادامه دار و موفق پیروز باشد .

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما