150 150 ima pak logo

شرکت پخش ایما پاک سپهر، با نام اختصاری پخش ایما می باشد که یکی از معتبرترین شرکتهای پخش مواد غذایی، بهداشتی و لوازم آرایشی در کشور است. این شرکت در استان‌های تهران، البرز (کرج)، اصفهان و شیراز فعالیت دارد.

اطلاعات تماس
شرکت پخش مواد شوینده ایما پخش -مایع ظرفشویی

انجام كارهاي منزل دست­ کم تا یک قرن پیش بسيار وقت‌گير و سخت بود. بانوان، وظیفه‌ها و مسوولیت‌هایی در خانواده برعهده داشتند که تهیه غذا و شستن ظروف از جمله کارهای روزانه‌ای بود که انجام می‌دادند. اکنون انتخاب یک مایع ظرفشویی خوب از بین برند‌های مختلف در زمان خرید برای شما یک دغدغه است. خوب است بدانید در قدیم بانوان ظروف را به کنار رودخانه‌ها یا جوی آبی برده و با استفاده از خاکستر آتش یا خار و خاشاک، آنها را شسته و در آب رودخانه آبکشی می­‌کردند. آنان برای انجام این کار معمولا مجبور بودند مسافت زیادی را طی کنند.

 حال سوال اینجاست که با وجود تنوع زیادی که در تولید این محصول شوینده و بهداشتی  وجود دارد، یک مایع ظرفشویی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

تاریخچه استفاده از مواد شوینده و بهداشتی
تاریخچه استفاده از مواد شوینده و بهداشتی

یک مایع ظرفشویی خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

درحال حاضر با وجود تنوع زیاد در مواد شوینده و بهداشتی، انتخاب یک مایع ظرفشویی که از هر جهت عالی باشد، کمی سخت خواهد بود. هر روز تبلیغات مختلفی برای معرفی محصولات شوینده و بهداشتی منتشر می‌شود. برخی بر غلظت مایع ظرفشویی تاکید دارند. برخی دیگر علاوه بر آن، قدرت پاک کنندگی بالا، قدرت کف کنندگی و حتی آثار منفی کمتر برای سلامت و سازگاری با محیط زیست را مد نظر قرار می‌دهند.

برای انتخاب یک مایع ظرفشویی خوب فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

سازگار بودن با پوست

مواد شوینده معمولا از ماده ای به نام سورفاکتانت استفاده می‌کنند. این ماده نقش اصلی را در تمیز کردن ظروف بازی می‌کند. با استفاده از این مواد تنش سطحی کاهش می‌یابد. از سویی این ماده می‌تواند باعث التهاب پوست و ایجاد اگزما در دست شود، مخصوصاً برای افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند. به این افراد معمولاً توصیه می‌شود که در حین استفاده از مایع ظرفشویی از دستکش استفاده کنند. در هنگام خرید به مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید و اگر حساسیت پوستی دارید، محصولاتی را که سورفاکتانت ندارند انتخاب نمائید.

برای محافظت از پوست خود در مقابل محصولات آرایشی و بهداشتی روشهای خرید لوازم آرایشی اورجینال را بخوانید.

 قدرت پاک کنندگی بالا

یک مایع ظرفشویی مناسب باید قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد تا چربی‌ها را سریع و کامل پاک کند. فرمول مواد شوینده جدید به نحوی طراحی شده که در آب سرد هم کارایی لازم را داشته باشند. اگر مایع شوینده‌ای خریده‌اید که این قابلیت را ندارد، از خرید مجدد آن اجتناب کنید.

غلظت بالای مایع ظرفشویی تیغ دو لبه

میزان استفاده از الکترولیت‌ها و سورفکتانت‌ها و آلکانول آمید‌ها باعث افزایش یا کاهش غلظت مایع ظرفشویی می‌شود. غلظت بالا از سویی برای کاربران مقرون به صرفه است و از سویی دیگر، همانگونه که در بالا به آن اشاره شد، وجود سورفکتانت‌ها باعث حساسیت پوستی می‌شوند. پس در زمان استفاده از مواد شوینده غلیظ حتما دستکش بپوشید. 

قدرت کف کنندگی بالا

 مایع ظرفشویی بدلیل کاربرد مواد پایدار کننده کف و زیاد کننده غلظت، مانند آلکانول آمیدها باید قدرت کف کنندگی زیادی داشته باشد. 

پاک‌شوندگی سریع مایع ظرفشویی

از ویژگیهای یک مایع ظرفشویی این است که باید براحتی با آبکشی کردن،  کف تولید شده روی ظروف را پاک کند. معمولا این خاصیت به روش تولید و ترکیب یکنواخت مواد در کارخانه تولید کننده بر می‌گردد. استفاده از دستگاههای تولید پیشرفته، یکی از ابزارهای تحقق این خاصیت است.

رایحه خوب

این شوینده باید دارای یک رایحه و بوی مطلوب باشد، تا هنگام مصرف آن، احساس خوبی به فرد مصرف­ کننده بدهد. جالب است بدانید مواد استفاده شده در این محصولات، معمولا بوی مطبوعی ندارند که با افزودن اسانس، رایحه مطلوبی به دست می‌آید.

  اینها همه ویژگی‌هایی بود که باید یک مایع ظرفشویی با کیفیت داشته باشد، تا خود را در بین هزاران رقیبی که دارد، متمایز کند. 

سایر کاربردهای مایع ظرفشویی
سایر کاربردهای مایع ظرفشویی


کاربردهای دیگر مایع ظرفشویی

این محصول شوینده یکی از موادی است که در همه خانه‌ها یافت می‌شود، در واقع این مایع یک جز جدانشدنی از آشپزخانه در هر خانه ای بشمار می رود. اما یادتان باشد این ماده تنها برای برق انداختن بر روی ظرفشویی و ظروف نیست و می‌توان از این ماده شوینده برای نقاط مختلفی بهره برد. در ادامه برخی کاربردهای دیگر این محصول را شرح می‌دهیم.

درخشندگی زیورآلات

ترکیب آب گازدار و مایع ظرفشویی می‌­تواند زیور آلات شما را بدون آسیب، پاک و براق کند. جواهرات خود را حدود پنج دقیقه در محلول قرار دهید و سپس با کمک یک مسواک آنها را بشویید.

پاک کردن لکه های چربی روی لباسها با مایع ظرفشویی

یکی دیگر از مواد شوینده ای که می‌توان از آن در برطرف کردن چربی از روی لباس استفاده کرد، یک مایع ظرفشویی مناسب و با غلظت بالاست.

شستن سرامیک‌ها

کافی است دو قطره از این محصول شوینده را داخل سطل آب گرم بریزید و بعد با آن کف آشپزخانه و سرویس بهداشتی را بشویید و اثر آن را ببینید.

برق انداختن مبلمان فلزی

برای شستن و تمیز کردن مبلمان فلزی از یک سطل آب گرم و مقداری مایع ظرفشویی استفاده کنید و سپس آن را آب بکشید. سپس بایک دستمال آن را تمییز کنید. اگر مبلمان فلزی در منزل دارید پیشنهاد میدیم حتما از این روش استفاده کنید.

تمییز کردن شانه­‌ها و برس­‌ها

با وجود کرونا وسایل پیرایشی همانند برس مو و شانه‌ها امکان انتقال ویروس را نسبت به ابزارهای دیگر بیشتر می‌­کنند و اغلب پاک‌سازی سختی دارند. برای پاک سازی چنین وسایلی مقداری آب گرم و مایع ظرفشویی مخلوط کنید و شانه و برسها را داخل این محلول قرار دهید. پس از گذر مدت زمانی کوتاه آنها را بشویید و با خیالی راحت آنها را مجددا مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از مایع ظرفشویی برای لباس‌­هایی که باید با دست شسته شوند

لباس‌هایی که به خاطر ظریف بودن باید با دست بشویید را می‌توانید با خیال راحت به جای استفاده از مایع یا پودر دستی با این محصول شوینده بشویید و تاثیر زود هنگام آن را ببینید.

ضدعفونی کردن میوه‌ها و سبزیجات

چند قطره از مایع ظرفشویی به همراه مقدار کمی سرکه را در ظرفی که میوه‌ها و سبزیجات را می‌شویید، بریزید و بعد آبکشی کنید. این کار باعث جذب حشرات موجود در سبزیجات و میوه‌ها می­‌شود.

 

از بین بردن لکه های روی فرش و موکت

برای از بین بردن لکه های روی فرش یا موکت دو قاشق مایع ظرفشویی را داخل دو فنجان آب گرم بریزید و دستمال سفیدی که به آن آغشته کرده‌اید را آنقدر روی لکه بکشید تا آن را به خود جذب کند. سپس با اسفنج خیس شده به آب سرد بشویید و با دستمال خشک کنید.

 

تمییز کردن کابینت‌ها با چند قطره مایع ظرفشوئی

یکی از بهترین پاک کننده‌­های چربی از روی کابینت‌­ها مایع ظرفشویی است. برای از بین بردن لکه های چربی روی کابینت‌ها و یا هود از مقداری آب گرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید. فواید مایع ظرفشویی به موارد بیان شده ختم نشده و برای از بین بردن لکه‌های آلودگی و چربی نشسته بر سطح کابینت‌ها و سنگ‌های مرمر و گرانیت به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه می‌توان از آن‌ها بهره برد. این ماده در مقابل موارد پاک کننده سنگ‌های نامبرده از هزینه بسیار کمتری برخوردار است.

رفع لکه های روغنی در پارکینگ

 اگر کف پارکینگ لکه های روغن ریخته شده است، برای تمیز کردن آنها ابتدا جوش شیرین بپاشید و سپس چند قطره مایع ظرفشویی روی آن بریزید و آن را با یک فرچه پلاستیکی تمییز کنید. سپس اجازه دهید این مخلوط برای چند ساعت روی آن بماند. و آن را چندین بار تکرار کنید.

نگهداری از گیاهان خانگی و جلوگیری از آفت زدگی آنها با مایع ظرفشویی!

یکی از دغدغه های زنان خانه دار آفت زدگی گیاهان داخل خانه است. برای جلوگیری از آن می‌­توانید مقداری از این محصول را با کمی آب سرد مخلوط کنید. سپس با یک دستمال تمیز برگهای گیاهان را تمییز کرده و از ورود حشرات جلوگیری کنید.

جالب است بدانید که این مایعات، یکی از کاربردی‌ترین مواد در طبیعت برای حفظ پرندگان بشمار می‌­رود. در سال 1998 بعد از نشت نفت و انفجار اکسون والدز، صدها پرنده را با استفاده از این محصولات و اثر گذاشتن آن بر روی نشت نفت، نجات دادند و هنوز هم در صورت بروز اتفاقات اینچنینی از این ماده شوینده استفاده خواهد شد.

 

شرکت پخش ایما پاک سپهر افتخار دارد نمایندگی انحصاری و پخش انواع مواد شوینده و بهداشتی از قبیل:مایع ظرفشویی، قرص های ماشین ظرفشویی، پودرهای ماشینی و دستی ماشین لباسشویی، انواع ژیلت‌، صابون، شامپو و غیره را در استان تهران و البرز را دارد.

در آخر اگر این مقاله برای شما مفید بوده و از کاربردها و مزایای مایع ظرفشویی در موارد مختلف دیگری استفاده کرده‌­ و راضی بودید، لطفا با ما در نظرات کاربران پخش ایما تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

نویسنده

شرکت پخش ایما

نظرات (2)

 1. محمد رجبی
  13 اسفند 1400 پاسخ

  مطلب جالبی بود مرسی از شرکت پخش ایما

  • شرکت پخش ایما
   14 اسفند 1400 پاسخ

   نظر لطف شماست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما